veliaj – Lexo.al
Veliaj në Budapest: Për investimet në UKT do të ketë masterplan të ri për Tiranën

Pas marrëveshjes së financimit me BERZH-in, Tirana ka tashmë edhe një masterplan të detajuar për.

“Projekti 100 mijë pemëve”, zjarrkësit zëvendësojnë pemët e djegura gjatë verë

Tetë muaj më parë, si pasojë e zjarreve që prekën vendin gjatë stinës së verës,.

Veliaj në Lozanë: Tirana si qendër rajonale e Ballkanit; Projekte të përbashkëta në fushën e kulturës dhe të sportit

Pas këndeve të lodrave në çdo lagje, Tirana do të nisë një fushatë tjetër për.

FOTO / Fëmijët e gjyqtares Fildez Hafizi shfaqen përkrah Veliajt: Një manjolë për nënën!

Dy fëmijët e gjykatëses Fildez Hafizi kanë mbjellë sot një pemë në nderim të nënës.

Laert Vasili feston 44 vjetorin duke mbjellë pemë me Veliajn

Aktori i njohur i teatrit dhe filmit shqiptar, Laert Vasili ka sot 44 vjetorin e.

Borëpastrueset e Bashkisë së Tiranës hapin rrugët rurale, Veliaj apel qytetarëve

Pavarësisht intensitetit të reshjeve të borës në kryeqytet, të gjitha rrugët janë të kalueshme për.

Veliaj-Kokëdhimës: Je biznesmen i vobektë, që nuk i jep qytetit një pemë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës i ka kthyer përgjigje një komenti që kishte bërë gjatë.

FOTO / E keni parë lulishten më të re në qytet? Ja si është transformuar hapësira te Akademia e Arteve

Nga kjo javë, qytetarët e Tiranës do të kenë një hapësirë të re ku mund.

Sboarina:Tirana, një qytet që po ndryshon dhe po zhvillohet; Veliaj: Pas pastrimit, bashkëpunim me Veronën edhe për transportin publik dhe ndriçimin

“Një qytet që po ndryshon dhe po zhvillohet”, e vlerësoi Tiranën kryetari i Bashkisë së.

Mblidhet në Prishtinë Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare, Veliaj: Tirana ka më shumë gjëra që na bashkojnë se ato që na ndajnë

Tirana po kthehet gjithnjë e më shumë në një qendër rajonale. Në takimin e dytë.