tirane – Lexo.al
Reja e tymit “mbulon” Tiranën, Goxhaj: Nuk ka asnjë rrezik

Zjarri i rënë në fabrikën e riciklimit të mbetjeve në Tiranë ka ngjallur jo pak.

Tiranë, plagoset me thikë 42-vjeçari, në kërkim dy autorët

Në zonën e Frutikulturës në Kamzës ndodhi një incident mes tre personave. Burime zyrtare nga.

FOTO/ Rruga e “Dibrës”, transformohet një nga portat hyrëse në Tiranë

Largimi i shirave dhe ngrohja e motit u ka dhënë mundësi ndërmarrjeve të Bashkisë Tiranë.

FOTO/ Tiranë, vetëm në tre ditë u depozituan 276 m3 mbeturina në Landfillin e Sharrës

Falë angazhimit të prefekturës së Tiranës në bashkëpunim edhe me institucionet përkatëse, nisja e aksionit.

Hapja e negociatave, Donald Tusk vjen në Shqipëri më 24 prill

Presidenti i Këshillit të Evropës Donald Tusk do të vizitojë Shqipërinë si pjesë e një.

Kreu i Kishës Ortodokse Ruse në fund të Prillit takim me homologun shqiptar në Tiranë

Kreu i Kishës Ortodokse Ruse, Patriarku i Moskës dhe i gjithë Rusisë Kiril bëri dje.

Tragjike, 21 vjeçarja i jep fund jetës me fotoksinë në Tiranë

Një vajzë e re ka humbur jetën ditën e sotme pasi ka shkuar në gjendje.

Tiranë, AKU bllokon 400 kg djathë dhe gjizë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 395 kg produkte bulmeti, përkatësisht djathë i bardhë lope.

VIDEO/ Tiranë, “Ballo Vjeneze”, ja partnerja që e shoqëron Veliajn në prova

Me rastin e Vitit Kulturor Shqipëri-Austri 2018, Ambasada e Austrisë në Tiranë dhe Advantage Austria,.

Tiranë, vidhet lokali i basteve, shpallen në kërkim autorët

Vidhet një lokal bastesh në kryeqytet. Ngjarja në fjalë ndodhi dje gjatë natës në rrugën.