tirana – Lexo.al
Zyrtarizohet kandidatura e parë për Kryeprokurorin e përkohshëm (emri)

Është zyrtarizuar sot kandidatuara e parë për postin e Porkurorit të Përgjithshëm. Prokurori  Ferdinand Elezi.

Veliaj: Dhurata më e mirë për Tiranën në këto ditë festash është një pemë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, falenderoi të gjithë ata që kontribuan për shtimin.

Bashkia e Tiranës, aksion për mbjellje pemësh edhe në rrugët e kryeqytetit

Krahas punës që po bëhet prej disa javësh tashme në gjithë atë që do jetë.

Borë edhe në Dajt, ja si do jetë koha sot

Mëngjesin e kësaj të diele mali i Dajtit në Tiranë është zbardhur nga dëbora. Sipas.

Rrëfimi ndryshe i Veliajt: Kryeqyteti, dashuria ime. Ajola më thotë “jam martuar me Tiranën”

Kur flasim për trende, kur flasim për atmosferë festash, kur flasim për dekor e ku.

Projekti për Pyllin Orbital, Veliaj: Gjelbëruam një hapësirë që shërbente për grumbullim mbetjesh, bizneset të buxhetojnë pemë për qytetin

Nga një hapësirë që dikur përdorej si vend grumbullimi mbetjesh urbane dhe inertesh, zona para.

Shembet masivi i dheut, bllokohet qarkullimi në rrugën Elbasan-Tiranë

Shembja e një masivi dheu në fshatin Mamël ka sjellë bllokimin e lëvizjes së mjeteve.

Paratë e hedhura në fushatë nga PD/ Ekspertët mbeten skeptikë për hetimet

Prokuroria e Tiranës hapi një hetim për Partinë Demokratike pas publikimit të kontratave të saj.

Transformimi i Tiranës, Veliaj merr çmimin “Administratori më i mirë i vitit 2017”

Tirana vitet e fundit ka marrë një pamje të re dhe ndryshimi është i ndjeshëm.

Veliaj: Duke filluar nga janari, 70 dokumente në Tiranë do të jepen në një e-kioskë

Duke filluar nga muaji janar, Bashkia e Tiranës do të lëshojë rreth 70 dokumente në.