Sadije Berishaj: Ja kush janë femrat shqiptare që mund të bëhen Presidente – Lexo.al

Sadije Berishaj: Ja kush janë femrat shqiptare që mund të bëhen Presidente

Sadije Berisha, ish-­bashkeshortja e Shkelzen Berishes, ne nje status te sajin ne “Facebook” ka listuar femrat politikane dhe personazhe publike qe nje dite mund te udhehqein Shqiperine sipas saj.

Keshtu, ne krye eshte deputetja e PDIU-­se, Mesila Doda.

Pas saj vijne Majlinda Bregu, Jozefina Topalli, Ajola Xoxa (bashkeshortja e Erion Veliajt) etj.

Sipas Sadije Berishes, keto jane femrat qe kane energjine e duhur per te drejtuar nje dite vendin. Madje, ajo ben thirrje se ka ardhur koha qe grate te qeverisin.

Sadija