Roma-Shakhtar Donetsk, formacionet zyrtare – Lexo.al

Roma-Shakhtar Donetsk, formacionet zyrtare

Në “Olimpico”, Roma do të kërkojë përmbysjen ndaj Shakhtar Donetsk në sfidën e kthimit të 1/8-ave të Ligës së Kampioneve.

Verdhekuqtë janë mundur 2-1 në Ukrainë dhe u duhet të fitojnë mbrëmjen e sotme në fushën e tyre.Për takimin që do të luhet në orën 20:45 të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare.