Prokuroria thërret 3 deputetët e PD-së për audio-përgjimin e Agron Xhafaj – Lexo.al

Prokuroria thërret 3 deputetët e PD-së për audio-përgjimin e Agron Xhafaj

Prokuroria është vënë në lëvizje pas publikimit të materialit audio në të cilin PD pretendon se dëgjohet duke bërë pazare droge vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Dy ditë pas publikimit të materialit, organi i akuzës ka thirrur Deputetët Enkeleid Alibeaj dhe Ervin Slaianji, si dhe këshilltarin Ligjor të PD Gazmend Bardhi.j.j