Pochettino: Tottenham do të marrë në konsideratë magjinë e Isco – Lexo.al

Pochettino: Tottenham do të marrë në konsideratë magjinë e Isco

Një provë e ashpër pret Tottenham Hotspur të martën dhe Mauricio Pochettino do t’u kushtojë vëmendje të veçantë magjistarit të Real Madridit, Isco. Mesfushori më në fund ka gdhendur një vend në Los Blancos duke filluar nga XI dhe trajneri i veriut i Londrës nuk ka iluzione.

“Unë mendoj se ai është një nga më të mirët dhe ai po e dëshmon atë”, tha Pochettino në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

“Kam qenë me fat që kam parë atë të luajë për klube të ndryshme dhe ai ka qenë gjithmonë lojtar me kapacitet dhe kreativiteti mbi mesataren.Ai ka arritur potencialin e tij të plotë në Real, dhe ne do ta marrim parasysh këtë përcjell lexo.al

Spurs do të shpresojë se njeriu i tyre i yllit, Harry Kane, mund të bëjë biznes në Real “Ai është i lumtur këtu, por në të ardhmen askush nuk e di,” vazhdoi ai. “Ai ndihet shumë i identifikuar me klubin dhe ishte i kënaqur kur e pa lamtumirën e Totti në Romë.Kjo krijoi një emocion të veçantë.Unë shpresoj se ai është me ne për shumë vite, sepse ai është një shembull për të ndjekur për shumë nga shokët e tij. Zinedine Zidane tha se ai ishte një nga më të mirët, por Harry ende ka hapësirë për përmirësim”.

I pyetur se çfarë taktikash do të punësonin vizitorët, Pochettino ishte i qartë në përgjigjen e tij.

“Ne do të jemi shumë pozitiv”, tha ai. “Ne kemi përjetuar lojtarë dhe do të garojmë në nivelin e ekipit më të mirë në botë.” Është një mundësi e shkëlqyer për ne të tregojmë aftësitë tona”. Solli në shqip E.H /Lexo.al/