Në kulmin e tensioneve, Shqipëria, Greqia dhe Turqia bëhen bashkë (Foto) – Lexo.al

Në kulmin e tensioneve, Shqipëria, Greqia dhe Turqia bëhen bashkë (Foto)

Javët e fundit tensionet mes Shqipërisë, Greqisë dhe Turqisë janë rritur ndjeshëm. Të paktën mediatikisht! Por, në kulmin e këtij debate, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka postuar këtë foto.

Ai shfaqet shumë miqësor me ministrin e Jashtëm grek, Nikolaos Kotzias dhe me ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlut Cavusolgu.

“Në Ministerialin e OSBE-së në #Hamburg me homologët e miqtë e mi grek dhe turk”, shkruan Bushati.

bushati-2