Manchester United-Sevilla, formacionet zyrtare – Lexo.al

Manchester United-Sevilla, formacionet zyrtare

Mbrëmjen e sotme Manchester United do të presë Sevillan në “Old Trafford”, në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave të finaleve të Champions League.Takimi i parë i luajtur në Spanjë ka përfunduar pa gola, ndaj mbetet gjithçka e hapur për 90 minutëshin e kthimit.

Ky takim do të luhet në orën 20:45 dhe tashmë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare.  Jose Mourinho i ka të gatshëm të gjithë yjet e tij, teksa do të kërkojë kualifikimin me dyshen e rrezikshme Lukaku-Sanchez.