Mobile – Lexo.al

KËNDVËSHTRIM

Ora e Shqipërisë, (jo e politikës)

Nga Klea Petro/ Ora e Shqipërisë ka ardhur. Por, kjo është ora e shqiptarëve dhe jo e të zgjedhurve tanë.…

SHËNIM/ Konkluzionet e një dite turpi në Kuvend dhe diferenca mes palëve

Sot në Kuvendin e Shqipërisë u ekzekutua një shfaqje e shëmtuar dhune fizike e verbale. Deputetë burra e deputete gra,…

  AKTUALITET

  Saimir Tahiri tallet me Berishën: A pranon të punosh si kameraman për synetlliqe

  Saimir Tahiri ka qenë i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”. Me këtë rast, ai ka bërë një video live…

  Reforma në Shëndetësi, Mesi: Procesi drejt orientimit të qytetarëve

  Zv/Kryeministrja, Senida Mesi dhe Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, zhvilluan sot një takim në tryezë publike për procesin e reformimit të sistemit…

  Basha si Xi Jinping, me mandat të përjetshëm

  Nga Artur Ajazi Statutet e Lulzimit, do të mbahen mend gjatë, për ata që do të kenë fatin të qëndrojnë…

  Komiteti Ekonomik dhe Social i BE-së mbështet hapjen e negociatave për Ballkanin Perëndimor

  Mbështetja e sigurisë të Ballkanit Perëndimor ndihmon në zhvillimin dhe  ecurinë e reformimit të këtij rajoni. Siguria në Ballkanin Perëndimor…

  Pasi “sabotoi” mbledhjen e Këshillin Kombëtar të PD, Sali Berisha sfidon Bashën në një status….

  Ish-kryeministri Sali Berisha vendosi sot të mos shkonte në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD i cili do të miratojë…

  ‘Politika të ndjekë modelin e harmonisë fetare për integrimin e vendit në BE’

  Komunitetet fetare të pranishme në Shqipëri përshëndesin rekomandimin për hapjen e negociatave me BE dhe i bëjnë thirrje politikës të…

  ANALIZA/ Zbehja e shtëpisë sunduese Castro në Kubë

  Jepini Castro-ve të Kubës ndonjë meritë. Ata nuk janë aq të neveritshëm sa Kim-s e Koresë së Veriut. Ata burgosin…

  ‘Përplasje’ në PD/ Mezini: Basha e vrau fjalën e lirë, e ktheu në votim

  Gjatë një deklarate për medien, Valbona Mezini, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD-së, foli lidhur me propozimet që u ngritën…

  ‘Lufta’ me grabitësit në Fier, pensionisti falenderon Xhafajn: Jam gjallë falë policisë

  Minella Muçi, eshte pensionisti nga Fieri qe u tentua te grabitej disa dite me pare nga nje grup vjedhesish. Fale…

  U nisën për shkollë por nuk u kthyen më, zhduken 2 fëmijët shqiptarë në Gjermani

  Dy fëmijë shqiptarë në Gjermani rezultojnë të zhdukur që prej ditës së enjte më 19 Prill. Gazeta “BILD” raporton se…

   SONDAZH

   A duhet të hetohet Lulzim Basha për 675 mijë $ e pista të lobimit rus ?

   Loading ... Loading ...

   POLITIKA

   Ndryshimet statutore/ Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, Berisha e bojkoton

   Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut.  Sekretari i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka prezantuar…

   Rama: Policia po i afrohet standardit të BE, rezultatet janë të dukshme

   Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në ‘forumin qytetar për sigurinë publike’ në Fier. Gjatë fjalës së tij, kryeministri tha…

   Përfundon mbledhja e qeverisë në Fier/ Rama: Ja vendimet e rëndësishme që kemi marrë

   Qeveria është zhvendosur në Fier në mbledhjen e radhës. Pas përfundimit të mbledhjes, kryeministri Edi Rama në një deklaratë për…

   Kryemadhi: Ne do të jemi në krah të çdo proteste për të liruar kuksianët protestues…

   Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pasi sipas saj, pabesia dhe frika e…

   Lirimi i 7 kuksianëve, Basha ‘në delir’: Është arritje e protestës…

   “Vendimi i sotëm për lirimin nga arresti të 7 prej kuksianëve të grabitur nga shtëpitë e tyre me urdhër të…

    WEB TV

    TIRANË

    FOTO/ Veliaj dhe Olsi Rama mbjellin 100 pemë në Parkun e Liqenit

    Dy vite më parë, në pjesën jugore të Liqenit të Tiranës kishte vetëm baraka dhe plehra, çka ishte kthyer në…

    Saimir Tahiri përplaset me analistët: U mboll vendi me kanabis, përgjigja: Nuk fshihem si ti!

    Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri vijon të jetë një nga politikanët dhe njerëzit më të përfolur të momentit për shkak…

    FOTO/ Si ndryshon pamja e Amfiteatrit te Liqeni Artificial

    Amfiteatri në zonën e Liqenit Artificial pas lënies në harresë për më shumë se 30 vite, tashmë ka marrë identitetin…

    Tiranë, merr flakët ashensori i një pallati në “Myslym Shyri”

    Një zjarr i madh ka shpërthyer në ashensorin e një pallati te “Myslym Shyri” në Tiranë. Fatmirësisht në momentin që…

    FOTO/ Rruga e “Dibrës”, transformohet një nga portat hyrëse në Tiranë

    Largimi i shirave dhe ngrohja e motit u ka dhënë mundësi ndërmarrjeve të Bashkisë Tiranë që të intensifikojnë ritmin e…

    Djali i ish-kryeministrit Nano do të jetë drejtues i një institucioni të rëndësishëm

    Sokol Nano, djali i ish-kryeministrit dhe liderit hisotrik të Partisë Socialiste, Fatos Nano nga sot do të jetë drejtues i…

     PRISHTINË

     Heqja e vizave konfirmohet para pushimeve të verës, thotë Haradinaj

     Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur para deputetëve në lidhje me Raportin e Progresit. Haradinaj ka thënë se vetë…

     Skandali me ekstradimin e gylenistëve, emërohet drejtori i ri i shërbimit inteligjent të Kosovës

     Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me kryeministrin Ramush Haradinaj, sot kanë emëruar drejtorin e ri të Agjencisë…

     Haradinaj i dorëzon Thaçit platformën për dialogun me Serbinë

     Kryeministri Ramush Haradinaj i dorëzoi sot presidentit Hashim Thaçi platformën shtetërore për finalizimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Finalizimi…

     Thaçi: Jemi në rrugë të duhur për integrim në BE dhe në NATO

     Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dje ka marrë pjesë në kremtimin e festës së ditëlindjes së Lartmadhërisë së…

     Lista Serbe heq dorë nga themelimi i njëanshëm i Asociacionit

     Lista Serbe, e cila përfaqëson komunitetin serb në institucionet lokale dhe qendrore të Kosovës ka konfirmuar se ka hequr dorë…

     Ushtrimet e përbashkëta midis KFOR-it, EULEX-it dhe Forcave të Sigurisë të Kosovës trëmbin Serbinë

     Ushtrimet e përbashkëta të KFOR-it, EULEX-it, të Forcave të Sigurisë të Kosovës dhe të Policisë së Kosovës, me emrin “Shpata…

      SPORT

      Zbulohet skuadra ku do të shkojë Iniesta…

      Andres Iniesta ka vendosur të largohet nga Barcelona në fund të sezonit dhe finalja e Kupës së Mbretit do të…

      VIDEO/ Sherri në derbin e Stambollit kthehet në çështje shtetërore në Turqi, reagon Erdogan

      Presidenti i Turqisë, Reccep Tayip Erdogan, ka folur me tone të ashpra rreth derbit të ndërprerë ndërmjet Fenerbahçes dhe Besiktasit…

      Nga Italia te Arsenali, Karlo Ançeloti është gati të kthehet në pankinë

      Karlo Ançeloti është gati të kthehet përsëri në pankinë për të drejtuar dhe për të kërkuar mundësinë e radhës për…

      Guardiola “ngrin” të ardhmen: Do të mendohem gjatë për rinovimin…

      Pep Guardiola dha se energjia dhe forca e tij do t’i tregojnë nëse duhet të rinovojë kontratën me Manchester City…

      Legjenda e klubit anglez rrëfen dramën e madhe: Mendova se do të ishte më mirë të kisha vdekur

      Rastet kur sportistë të njohur kanë rrëfyer dramat e mëdha që kanë përjetuar nga varësitë e alkolit dhe drogës, janë…

      Moto GP/ Provat e lira në Austin, Marquez dhe Rossi sërish protagonistë

      Marc Marquez ka dhënë kohën më të shpejtë sot në pistën e Austin, në përfundim të sesionit të parë të…

       RAJON & BOTË

       ANALIZA/ Zbehja e shtëpisë sunduese Castro në Kubë

       Jepini Castro-ve të Kubës ndonjë meritë. Ata nuk janë aq të neveritshëm sa Kim-s e Koresë së Veriut. Ata burgosin…

       Bolton i tregon Rusisë kushtet për rregullim të raporteve me SHBA-në

       Këshilltari i ri për Siguri Kombëtare në Shtetet e Bashkuara, John Bolton i ka thënë ambasadorit amerikan në Rusi, Antony…

       Turqia thotë se SHBA duhet të shqetësohet për zgjedhjet e saj

       Kryeministri i Turiqsë, Binali Yildirim, tha se Shtetet e Bashkuara kanë hedhur dyshime mbi ndershmërinë e zgjedhjeve të parakohshme në…

       SHIFRAT/ Hong Kongu është qyteti më i shtrenjtë në botë

       Pasuritë e patundshme në Hong Kong janë ndër më të kushtueshmet në botë, me një rekord të ri apartamentesh që…

       Qeveria e re në Itali, një mision i pamundur

       Në amullinë që prodhoi rezultati i zgjedhjeve të fundit në Itali, duket se formimi i një qeverie është një mision…

        OPINIONE

        Basha si Xi Jinping, me mandat të përjetshëm

        Nga Artur Ajazi Statutet e Lulzimit, do të mbahen mend gjatë, për ata që do të kenë fatin të qëndrojnë…

        ANALIZA/ Zbehja e shtëpisë sunduese Castro në Kubë

        Jepini Castro-ve të Kubës ndonjë meritë. Ata nuk janë aq të neveritshëm sa Kim-s e Koresë së Veriut. Ata burgosin…

         SHOW-TIME

         Instruktorja e fitnesit me të pasmet më të mira në botë! Ju paralajmëruam…(FOTO)

         E quajnë "The Body" dhe miliona njerëz në gjithë botën lakmojnë të pasmet e saja, të cilat i ka arritur…

         Kanye vjen me dy albume të reja

         Këngëtari i njohur Kanye West në bashkëpunim me Kid Cudi do të publikojë një nga dy albumet e parapara për…

         Vdiq papritur në moshën 28-vjeçare, çfarë e lidhte me Shqipërinë Avicii-n

         Bota e muzikës është në zi, pas ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohshme të producentit dhe DJ me famë…

         Lë punën si stjuardesë për të filluar si pornostare, është me të vërtetë superpjeshkë (Foto)

         Një 27-vjeçare ka vendosur ta lërë punën e saj si stjuardesë e British Airlines, duke e konsideruar atë si një…

         Ndahet nga jeta këngëtari i famshëm Avicii

         Artisti dhe DJ i famshëm suedez, Avicii, ka vdekur në moshën 28 vjeçare në Oman. Lajmin e kanë bërë të…

         Pas ndarjes me këngëtaren, ish-bashkëshorti i Eneda Tarifës flet për tradhtinë

         Ndarja e këngëtares Eneda Tarifa nga bashkëshorti i saj pak kohë më parë krijoi mjaft impakt dhe u përfol shumë…

          ARGËTIM & STIL

          Pesë tipa meshkujsh nga të cilët duhet ikur sa më parë që të jetë e mundur

          Femrat gjithmonë u janë dorëzuar meshkujve të rrezikshëm. Fatkeqësisht, realiteti është shumë më e vrazhdët. Po ju paraqesim pesë tipa…

          FATI YT SOT, HOROSKOPI 21 PRILL 2018

          Dashi Në dashuri, nëse marrëdhënia në çift ka tendencë të vazhdojë me kontradikta, faji është rutina e përditshme. Mundohuni ta…

          Interesante: Cila shenjë e horoskopit i jep më së keqi makinës?

          Nëse e njihni ndonjë “Peshore”, dilni nga makina, që të mos lëndoheni...!? Kjo është menduar një herë të jetë një…

          Sa interesante! Ja çfarë shikojnë vajzat te një mashkull në takimin e parë

          Përshtypja e parë kur takoni dikë është shumë e rëndësishme. Është pikërisht ajo që vendos për vazhdimësinë e gjërave, prandaj…

          Çfarë do të thonë ëndrrat për ish-të dashurin tuaj?

          Ju ka ndodhur që pas ndarjes të ëndërroni të dashurin tuaj? Ju nuk mund ta "hiqni qafesh" ish-in tuaj. Ja,…

          Mangësitë që një mashkull i dashuruar nuk i vë re kurrë

          Femrat në përgjithësi janë shumë të fiksuara për detajet dhe mendojnë se edhe meshkujt e shohin botën njësoj si ato.…

          Femra, këto janë veprimet që nuk duhet të bëni kurrë në zonën intime

          Çdo grua duhet të kujdeset për pjesën e saj intime, duke shmangur disa gabime thelbësore. Një zonë intime e shëndetshme…

          Nuk është kaq e komplikuar! Këto janë shenjat që tregojnë se keni një jetë seksuale perfekte

          Një jetë seksuale e shëndetshme është një tregues tepër i rëndësishëm për një lidhje të qëndrueshme. Shpeshherë shumë çifte kanë…

           AUTOKTONËT

           Tradhtia Kombëtare e Kishës Katolike në prill 1939

           Nga: Shqiptar Oseku Shqiptarë! Italianë! Tash njizet e gjashtë vjet dita njizet e tetë nanduer e mbledh para balkonevet e…

           FOTOT/ “Tri motrat e Zogut udhëtuan me producentin e famshëm kinematografik amerikan”

           “Paris-soir” ka botuar, të martën e 29 marsit 1938, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me udhëtimin e tri…

           Arkeologu zbulon në Rusi alfabetin e vjetër shqip në tulla

           Me një shqipe të shkëlqyer, të cilën e ka mësuar nga dy pedagoget ruse që kishin jetuar në Shqipëri në…

           Përballja e Mehmet Shehut me Hamit Matjanin

           Nga Auron Tare Plot 65 vite të shkuara si sot u dha vendimi për Gjyqin e famshëm që Qeveria Komuniste…

           Rrëfehet spikerja e parë e televizionit shqiptar: Kur dëgjova fjalën “fillo”, m’u drodhën gjunjët

           Sot nuk mund të numërohen televizionet private kombëtare dhe lokale, që së bashku me RTSH-në përbëjnë një numër aq të…

           Dëshmia: Oficerët e Sigurimit kërkonin të shtinin në dorë vajzat e reja të internuara…

           Dëshmia e 86 vjeçarit Lek Pervizi me banim në Belgjikë, i cili bashkë me familjet e vëllezërve të tij qëndruan…

           Për një shpjegim të ri, origjinal të përkrenares së Skënderbeut

           Nga Moikom Zeqo/ Simbolika e përkrenares së Skënderbeut është një enigmë çudigrishëse, një kurth semantik i jashtëzakonshëm, një fjalëkryq hamendësor…

           Njihuni me dokumentin më të vjetër të shkruar në gjuhën shqipe

           Dorëshkrimi latinisht me “Formulën e Pagëzimit” u gjet më 8 nëntor në bibliotekën “Laurenziana”, të Firences nga historiani rumun Nikolla…