‘Luftë’ e ashpër në Champions League, ja 16 ekipet që u kualifikuan – Lexo.al

‘Luftë’ e ashpër në Champions League, ja 16 ekipet që u kualifikuan

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër.

Premierliga angleze ka më shumë skuadra në këtë fazë, gjithsej pesë, Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool dhe Tottenham.

La Liga ka tre skuadra Barcelona, Real Madrid dhe Sevilla, ndërsa Serie A italiane ka dy, Juventus dhe Roma.

Ndërsa një skuadër kanë Gjermania (Bayern Munchen), Turqia  (Besiktas), Zvicra (Basel), Ukraina (Shakhtar), Franca (PSG) dhe Portugalia (Porto)./e.e

Të ngjashme