“Kryeprokurori”/ Pas SHBA & BE reagon Rama: Lul mos prit ta lexojnë të huajt Kushtetutën, eja të flasim shqip për Shqipërinë – Lexo.al

“Kryeprokurori”/ Pas SHBA & BE reagon Rama: Lul mos prit ta lexojnë të huajt Kushtetutën, eja të flasim shqip për Shqipërinë

Pas reagamit të SHBA dhe BE, në lidhje me çështjen e zgjedhjes të së Kryepokurorit të ri, duke rrëzuar njëzëri  kështu pretendimet e PD për zgjatjen e mandati të Llallës në kundërshtim me Kushtetutën, ka   reaguar edhe  Kryeministri Rama.  Rama e ka ftuar  kryedemokratin Basha duke i thënë se ai nuk mund të presi që t’i lexojnë  të huajt kushtetutën, dhe se duhet ta lexojne bashke ate, per te miren e Shqiperise.

 

Statusi i plotë i Kryeministrit Rama:

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”-ka përmbyllur Rama statusin në rrjetin social. /Lexo.al