Juve vjen me transferim të çmendur nga Barcelona – Lexo.al

Juve vjen me transferim të çmendur nga Barcelona

Lucas Digne 24 vjecari duket se nuk është i kënaqur me trajtimin e ekipit të tij dhe po mendon të largohet nga Barça.

Digne nuk ka arritur të vendosë veten si rregull në formacionin e Valverdes. Ai ka luftuar për të hyrë në ekipin e parë, duke u shfaqur vetëm dhjetë herë në La Liga, nga të cilat gjashtë kanë filluar.

CalcioMercato mund të zbulojë se Juventusi është alarmuar nga situata e mbrojtësit dhe tani po e mbikëqyr atë, sidomos pasi që mundësitë janë që Alex Sandro të largohet.

Digne do të interesohej për rikthimin në Itali dhe Fabio Paratici thuhet se i pëlqen shumë lojtarit dhe thuhet se ai e kaloi atë gjatë fushatës së Kampionatit Evropian U-21 disa vite më parë. Dhe atëherë ishte lindur interesimi i tij për mbrojtësin.