Inzaghi vlerëson Inzaghin. Pippo: “Simone është trajneri më i mirë në Evropë” dhe derbi i humbur nga Milani … – Lexo.al

Inzaghi vlerëson Inzaghin. Pippo: “Simone është trajneri më i mirë në Evropë” dhe derbi i humbur nga Milani …

Pippo Inzaghi vlerëson vëllain e tij Simon për punën e tij në udhëheqjen e Lazios. Dhe në derbin e humbur nga Milani flet për humbjen e merituar …

Pippo Inzaghi gëzon në fillim të Venedikut të tij, aktualisht në krye të kampionatit të Serie B dhe Serie A në gol. Trajneri i ekipit të lagunës, duke folur në Gran Galà të futbollit Triveneto, foli për vëllain e tij Simone, duke udhëhequr një yll të Lazos në kampionat dhe duke u reduktuar nga fitorja e Juventusit: “Jam shumë i lumtur për të kur nuk luajmë padyshim që mendimi i parë i shkon atij: ai po bën gjëra të rëndësishme, ai është trajneri më i mirë në Evropë ” percjell lexo.al

Nëse vëllezërit Inzaghi po kalojnë një kohë të mirë me ekipet e tyre përkatëse, Milan, ish-ekipi i Pippo, në vend të kësaj ka të bëjë me malumors pas derbi dhe një fillim sezonal që ka hutuar: “Milan meriton të humbasë derbin , por mendoj se ai ka të gjitha tiparet për të dalë nga ky moment. Icard ? Dy golat e tij ishin të një sulmuesi të madh – fjalët e tij të raportuara nga Sportitalia. Solli në shqip E.H /Lexo.al/