Fotolajm/ Kur e pyesin se ku ka shkuar; Basha: Festat si çdo vit o vlla, në Amsterdam – Lexo.al

Fotolajm/ Kur e pyesin se ku ka shkuar; Basha: Festat si çdo vit o vlla, në Amsterdam

Dihet që kryetari i PD-së, Lulzim Basha, fundjavat i kalon jashtë vendit, pranë familjes së tij në Hollandë (Amsterdam). Madje në media është shkruar edhe për një shumë marramendëse kostosh që Basha ka shpenzuar për udhëtime Tiranë-Amsterdam gjatë këtyre 10 viteve që ai I ka hyrë politikës. Për burimin e të cilave është xhepi i Bashës por që zor se i justifikon me rrogat që ka patur e ka.

Gjithësesi është tjetër temë ajo.

Sot rrjetet sociale janë përqëndruar në faktin e parë, pra që Basha kalon fundjavat, por dhe ndërrimin e viteve në Hollandë, jo në Shqipëri.

Jo pa ironi është bërë edhe posteri i mëposhtëm që po qarkullon në rrjetet sociale. Me shprehjen e famshme të ish-diktatorit Enver Hoxha “Do thoni ju, hë çu bëre”, ironia me Bashën shkon deri në Hollandë./Lexo.al

15801735_1404900332873520_2006559578_n