Fotolajm/ “1 mijë euro për çdo bebe”, Rama ironizon Blushin – Lexo.al

Fotolajm/ “1 mijë euro për çdo bebe”, Rama ironizon Blushin

Përmes një fotoje të shpërndarë në profilin e tij në Facebook, kryeministri i vendit Edi Rama tallet me një premtim të kreut të LIBRA-s, Ben Blushi.

Ndërsa Blushi ka premtuar se do japë 1 mijë euro për çdo lindje, kryeministri tallet dhe poston një foto, ku shfaqen jo vetëm gratë, por edhe burrat shtatzënë.

“Meqë Blushi na premtoi 1 mijë euro për çdo lindje”,- shkruhet në foton e shpërndarë nga Rama.