Europa League, këto janë rezultatet e takimeve të çdo grupi – Lexo.al

Europa League, këto janë rezultatet e takimeve të çdo grupi

Sonte janë zhvilluar ndeshjet e javës së 6-të dhe të fundit të fazës së grupeve te Europa League, ku janë përcaktuar ekipet që kalojnë në 1/16 e finaleve.

Në ndeshjet sotme janë 11 ekipe kalojnë në fazën tjetër të kompeticionit.

Ajax Amsterdam, AS Roma, Schalke, Shakhtar Donetsk, Sparta Praga dhe Zénith Saint-Pétersbourg janë kualifikuar duke qenë të paret në grupet respektive.

Shorti për 1/16 e finaleve do të hidhet me 12 dhjetor në ora 13:00 në selinë e UEFA-s, në Nyon (Zvicër).

Rezultatet e takimeve:

Grupi A

Zarya Louhansk 0-2 Manchester United

Feyenoord 0-1 Fenerbahçe

Kualifikohet:

Fenerbahçe

Grupi B

APOEL Nicosie 2-0 Olympiakos

Young Boys 3-0 Astana

Kualifikohet:

APOEL Nicosie

Grupi C

Anderlecht 2-3 Saint-Etienne

Mainz 2-0 Qabala

Kualifikohet:

Saint-Etienne

Grupi D

Maccabi Tel-Aviv 2-1 Dundalk

Alkmaar 3-2 Zenit St. Petersburg

Kualifikohet:

Zenit St. Petersburg

Grupi E

FC Astra 0-0 Rome

Viktoria Plzen 3-2 Austria Vienne

Kualifikohet:

Roma

Grupi F

Rapid Vienne 1-1 Athletic Bilbao

Kualifikohet:

Athletic Bilbao

Grupi H

Konyaspor 0-1 Gent

Sporting Braga 2-4 Shakhtar Donetsk

Kualifikohet:

Shakhtar Donetsk

Grupi J

Qarabag 1-2 Fiorentina

Salonique 2-0 Slovan Liberec

Kualifikohet:

Fiorentina

Grupi L

Osmanlispor 2-0 FC Zurich

Villarreal 2-1 Steaua Bukuresht

Kualifikohet:

Osmanlispor

Ndërsa tani janë duke u zhvilluar këto takime:

Grupi G

Panathinaïkos – Celta Vigo

Standard Liège – Ajax Amsterdam

Grupi I

Nice – Krasnodar

Salzbourg  – Schalke 04

Grupi K

Inter Milan  – Sparta Praga

Southampton – Hapoel Beer Sheva

Të ngjashme