Zgjedhje 2017 – Lexo.al
Lezha i jep fitoren PS për herë të parë

Qarku i Lezhës i dha për herë të parë disa mijëra vota më shumë Partisë.

Tabela/ Djali i Fahri Balliut humb edhe në fshatin e babait

Pavarësisht kontestimeve, debateve apo zhurmës së krijuar në PD dhe jashtë saj, djali i Fahri.

Shifrat/ PD zhgënjeu edhe në Kukës, humbi një tjetër bastion

Qarku i Kukësit dhe i Shkodrës ishin dy qarqet e vetme që mbetën blu në.

Ja cila qendër votimi nuk i dha asnjë votë PD-së

Që Partia Demokratike pësoi humbjen më të thellë të jetës së saj politike, ky nuk.

Bushati: Shkodra i tha “JO” personazheve të filmave me mafiozë

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë në Shkodër, Ditmir Bushati me anë të një.

Rezultati në Librazhd, 90 përqind në favor të një partie

Zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit kanë prezantuar rezultate nga më të çuditshmet. Madje kanë shënuar.

“Fotofinishi” ndan kandidatët në Kavajë, Sakja i PD fiton me 28 vota plus

Pas mbylljes së numërimit të votave për deputetë në Kavajë ka përfunduar edhe procesi i.

Numërohen 53 për Bashkinë e Kavajës, PS kryeson me 200 vota

Kavaja do te mesoje sot emrin e kryetarit te ri te Bashkise pas shkarkimit te.

Mbyllet numërimi në Durrës, PS fiton bindshëm, këta janë deputetët e Kuvendit

Është mbyllur numërimi i votave në Qarkun e Durrësit, ku PS ka fituar 8 mandate,.

Bie miti i LSI në Skrapar, PS forcë e parë në “shtëpinë” e Metës

Gjatë projeksioneve të ditës së diel sipas numërimit të votave në dy KZAZ-të e rrethit.