Tirana – Lexo.al
FOTO/ Si iu shtua Tiranës lulishtja më e re e cila ishte uzurpuar?

Tre ditë më parë nuk ishte gjë tjetër veçse një hapësirë e mbuluar nga betoni.

Dashnorët e kullave s’janë vetëm, por me miq e shokë

Dhe lind pyetja: Si ka mundësi? Si mund të ndodhë që një portal që sulmon.

Plumba në drejtim të një pike bastesh, policia nis hetimet

Rreth orës 02:45 të së shtunës një pikë bastesh është qëlluar me armë. Ngjarja ka.

Profili/ 40-vjeçari që shkaktoi vdekjen e nuses dhe vjehrrit të saj në Golem

Policia e Tiranës ben me dije se ka arrestuar shkaktarin e dyshuar te aksidentit tragjik.

Veliaj: Kemi bindje të ndryshme politike, por te gjelbërimi jemi 1 parti

Fushatës së mbjelljes së pemëve i janë bashkuar edhe administratorët e zgjedhur të pallateve. Të.

U rendit më i dobëti, ja strategjia për rekomandimet e britanikëve për Universitetin e Tiranës

Universiteti i Tiranës duket i vendosur në përmbushjen në kohë të mangësive, që ekspertët britanikë.

Vijojnë punimet në Tiranë, linjë e re ujësjellësi dhe asfaltime rrugësh

Në rrugën e “Barrikadave” është vënë në funksion të plotë linja e re e ujësjellësit,.

Tiranë, shoferi i “X6” udhëtonte me 197 km/orë, një i dehur me 13 gjoba dhe pa asnjë dokument

Policia e Tiranës vijon me kontrollet e intensive në fundjavë. Gjatë patrullimit Policia ka evidentuar.

Ura e Tabakëve…vepra që i ka rezistuar kohës! (Foto)

​Ajo është ndër ndërtimet e vjetra që i ka rezistuar kohës dhe element dallues në.

Dy anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD braktisin Bashën dhe i bashkohen Erion Veliajit

Alisa Braho dhe Ardian Isufi, janë dy anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, që.