Teknologji – Lexo.al
Nëse rrini lakuriq në shtëpi, mund t’ju shohin nga sateliti

Sateliti i kompanisë britanike Earth-i, i cili ka kamerë të rezolucionit jashtëzakonisht të lartë, mund.

Shkencëtarët zbulojnë ujë në planetin e largët

Sa më shumë përparon teknologjia, aq më shumë shtohet kureshtja njerëzore për të mësuar më.

Bllokimi i aplikacionit “Telegram” në Rusi, shefi ekzekutiv i kompanisë thirrje rusëve të dalin në protesta

Shefi ekzekutiv i kompanisë Telegram, Pavel Durov u ka bërë thirrje mbështetëse në mbarë Rusinë.

Psikiatri jep alarmin: Facebook duhet mbyllur, është streha e të frustruarve

Facebook duhet mbyllur. I këtij mendimi është Vitorino Andreoli, psikiatër, shkrimtar dhe drejtues i Departamentit.

Si të kolonizojmë një planet tjetër? Shkencëtarët tregojnë si realizohet

Me teknologjinë e sotme është e tepërt të mendosh për një kolonizim ndëryjor nga ana.

Teleskopi Hubble tregon mjegullën e paparë deri më tani në univers

Për të shënuar 28 vjetorin e Teleskopit Hubble, ??NASA po liron imazhe fantastike të reja.

VIDEO/ NASA publikon pamje 3D nga hëna

Organizata e famshme potencon se këto janë zbulimet më të qarta që ka arritur ndër.

Krijohet Software që “kap” mendimet e pacientëve në koma

Krijohet një software që është në gjendje të verifikojë ndërgjegjien e pacientëve në gjendje kome..

Eva kafshoi mollën, Pandora hapi kutinë dhe kurioziteti vrau… Hej, çfarë ka prapa asaj dere?

Eva kafshoi mollën, Pandora hapi kutinë dhe kurioziteti vrau… Hej çfarë ka prapa asaj dere?.

Aplikacioni mjekësor që mund të zbulojë diabetin

Një aplikacion i ri për kujdesin shëndetësor mund t’i ndihmojë njerëzit të shmangin rrezikun e.