Politikë – Lexo.al
Ndryshimet statutore/ Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, Berisha e bojkoton

Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut.  Sekretari i Partisë.

Rama: Policia po i afrohet standardit të BE, rezultatet janë të dukshme

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në ‘forumin qytetar për sigurinë publike’ në Fier. Gjatë.

Përfundon mbledhja e qeverisë në Fier/ Rama: Ja vendimet e rëndësishme që kemi marrë

Qeveria është zhvendosur në Fier në mbledhjen e radhës. Pas përfundimit të mbledhjes, kryeministri Edi.

Kryemadhi: Ne do të jemi në krah të çdo proteste për të liruar kuksianët protestues…

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pasi sipas.

Lirimi i 7 kuksianëve, Basha ‘në delir’: Është arritje e protestës…

“Vendimi i sotëm për lirimin nga arresti të 7 prej kuksianëve të grabitur nga shtëpitë.

Bushati: Pas rekomandimit, do të thellojmë reformat

Pas marrjes së rekomandimit nga KE për çeljen e negociatave, Shqipërisë i duhet të mbajë.

Zyrtari i lartë i PD ‘lëshon bombën’: Basha vuan nga autizmi i theksuar politik

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, në një intervistë për News24, e.

Mezini kritikon Bashën: Ka privatizuar PD-në, s’dimë asgjë për lëvizjet e tij

Politikania e djathtë e kritikoi Bashën se ka lënë në harresë figurat historike të partisë,.

Statuti i ri PD/ Basha i përjetshëm si kryetar, s’ikën dhe nëse i humbet zgjedhjet. Gati partia e re nga kritikët…

Kërkesa e grupit kritik të Lulzim Bashës, që nga Arben Imami e deri te kritikë.

Pas përjashtimit të prokurores së Shkodër, Besa Nikhasani, Manjani: Nuk është simboli i korrupsionit

Ish ministri i Drejtesise, perfaqesues i LSI Ylli Manjani ka deklaruar se Vettingu edhe njëherë.