Politikë – Lexo.al
FakePDNews vazhdon/ Ja çfarë sajuan sot disa portale që po shkatërrojnë besimin e medias

Lajmet e rreme po ju zënë vendin lajmeve reale në Shqipëri. Kjo sepse disa portale.

PD “frikë” për arrestimet e janarit, tërhiqet nga kërkesa për heqjen e imunitetit të deputetëve

Partia Demokratike duket se është frikësuar nga paralajmërimet se në janar do të nisë arrestimi.

Ambasadorja e Shqipërisë në BE, Suela Janina: Shpresa të mëdha për hapjen e negocitave.

Nuk besoj se ndonjë vend mund të vendos veton. Nuk ka asnjë nismë për vendosjen.

“Ju na keni poshtëruar”, ish-i përndjekuri debaton me Alibeajn

Ish-të përndjekurit politikë dhe përfaqësues të Partisë Demokratike janë bërë pjesë e një debati në.

A i lexon dhe kush i’a shkruan statuset dhe prononcimet Lul Bashës?!

Sot Basha në rolin e “ngarkuar”si kryetar opozite, doli në në prononcim për mediat me.

Basha në pozitë delikate, ‘rebelët’ hartojnë projekt-statutin e ri të PD: Të mblidhet Kuvendi!

Organigrama e re e Partisë Demokratike, ende e pamiratuar, shoqërohet nga një projekt-statut i ri,.

Rama: 300 qendra shëndetësore dhe po kaq shkolla do të rindërtohen

Qeveria ka projektuar një investim në të gjithë zinxhirin e edukimit në bashkinë e Laçit,.

Kontrata e re e PD? “Të përjashtuarit” me statut të ri, dorëzohet këtë javë

Organigrama e re e Partisë Demokratike, ende e pamiratuar, shoqërohet nga një projekt-statut i ri,.

Reforma zgjedhore, ekspertët kërkojnë “veting financiar” për partitë politike

Në kohën që politika ka nisur sërish një reformë zgjedhore, vëzhguesit e proceseve elektorale në.

Gafa e Bashës me prokurorin Anton Martini

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka bërë.