Rajoni – Lexo.al
Zaev sot vizitë zyrtare në Kosovë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës.

Bejli kërkon që të ndiqen penalisht edhe zyrtarët e qeverisë aktuale

Korrupsioni në të vërtetë është si kancer në shoqëri dhe për luftimin e tij nevojitet.

Gruevski: Nuk do të favorizoj asnjë kandidat për kryetar të VMRO-DPMNE-së

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski nuk planifikon të përzihet në vendimet e delegatëve, as t’ju.

Kryeministrja serbe: Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet e Brukselit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq duke folur për gjasat që Serbia ka të hyjë në.

Maqedonia dhe Greqia fillojnë bisedimet për emrin pas tre vjetësh pauzë

Pas një pauze prej tre vjetësh, gjatë të hënës dhe martës në Bruksel përfaqësuesi i.

Kryeparlamentari Ruçi takon Presidentin e Malit të Zi: Të thellojmë bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti sot në një takim të veçantë Presidentin e Malit.

BE do të hapë kapitujt e rinj të negociatave me Malin e Zi dhe Serbinë

Bashkimi Evropian pritet të hapë sot kapitujt e rinj në negociatat me Malin e Zi.

Anëtarët e VMRO nuk heqin dorë nga Gruevski, nuk e pranojnë dorëheqjen

VMRO-DPMNE parashtroi dorëheqjen e parevokueshme të Komitetit Qendror, por anëtarët që kanë votuar publikisht, nuk.

Sarajevë/ Qeveria boshnjake dërgon 50 tonë drithëra për përballimin e përmbytjeve në Shqipëri

Në një mbledhje urgjente, qeveria e Federatës së Bosnje-Hercegovinës mori vendimin për dërgimin e 50.

Samiti i vendeve ballkanike, Tsipras: BE duhet të korrigjojë gabimet

Nga samiti i dytë midis 4 vendeve ballkanike, Greqisë, Bullgarisë, Rumanisë dhe Serbisë, të zhvilluar.