Bota – Lexo.al
Njollë turpi: Vala e protestave i bën përshtypje edhe Trumpit

Për jo amerikanët është një gjëzë kulturore, se pse mosha minimale e lejuar për të.

Irani, Arabia Saudite, Rusia, SHBA dhe Turqia: Çfarë po ndodh realisht me luftën e Sirisë?

Në luftën e Sirisë janë përfshirë shumë vende të tjera – jo vetëm regjimi i.

Agjencia amerikane e emigracionit: Amerika nuk është vend imigrantësh

Agjencia amerikane që merret me kërkesat për lejen e qëndrimit dhe shtetësinë amerikane që këtë.

Ndërhyrja ruse/ Rëndohet pozita e Trump, ish-këshilltari i fushatës pranon fajësinë

Richard Gates, ish këshilltar i lartë gjatë fushatës elektorale të presidentit Trump dhe ndihmës i.

Atentati ndaj John F. Kennedy/ Misteri më i madh i Amerikës mund të zgjidhet së shpejti

Vrasja e presidentit amerikan John F. Kennedy mund të zgjidhet në saj të teknologjisë së.

Franca shpalos plan të ri për të trajtuar radikalizmin

Franca shpalosi një program të ri për të luftuar radikalizmin, pasi xhihadistët po kthehen nga.

ANALIZA/ Mirë se vini në Oqeanin e ri Indian

“Aktorët e rinj po krijojnë një ambient më shumëpolar dhe kompleks në Oqeanin Indian” Nga.

Richard Gates, ish këshilltar i lartë gjatë fushatës elektorale të presidentit Trump pritet të pranojë fajësinë

Richard Gates, ish këshilltar i lartë gjatë fushatës elektorale të presidentit Trump dhe ndihmës i.

Juncker: Do të ishte mirë për Britaninë e Madhe të isha kryeministri… i saj!

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ironizoi sot pasigurinë rreth qëndrimit britanik për marrëdhënien e.

Donald Trump: S’dua më që në SHBA të vijnë njerëz me lotari. Dua që të vijnë mbi bazë të meritave

Donald Trump iu rikthye çështjes së lotarisë amerikane, gjatë një fjalimi të mbajtur këtë të.