Bota – Lexo.al
NATO i zgjat mandatin Stoltenbergut, si sekretar i përgjithshëm i aleancës perëndimore

Aleatët e NATO-s i zgjatën mandatin Jens Stolenbergut si sekretar i përgjithshëm i aleancës perëndimore.

UNICEF: 400 mijë fëmijë rrezikojnë jetën nga kequshqyerja

UNICEF lëshoi një këmbanë alarmi sot për situatën në Republikën Demokratike të Kongos, ku 400.

Erdogan takon Putin: Izraeli po rrit presionin ndaj palestinezëve

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, paralajmëruan sot gjatë.

FOTOT/ Shpërthim i frikshëm në Austri. Një person humb jetën dhe dhjetëra plagosen

Një person ka humbur jetën dhe 60 të tjerë janë lënduar për shkak të një.

Ishin ndarë kishin 5 muaj, ther me thikë ish të dashurin

Edhe pse kishin 5 muaj që ishin ndarë, Hasna Begum nuk kishte hequr dorë nga.

Momenti i shpërthimit të kamikazit në Nju Jork, si u frymëzua terroristi nga ISIS

Shoferi i taksisë që fshihej pas sulmit të dështuar terrorist në stacionin e autobusëve në.

Trump mbështet Roy Moore, akuzohet për ngacmimet seksuale

Në prag të zgjedhjeve në Alabama, presidenti amerikan Donald Trump regjistroi një mesazh audio në.

SPD kërkon formimin e ‘Shteteve të Bashkuara të Europës’

Socialdemokratët gjermanë kushtëzojnë CDU’në. Shtetet e Bashkuara të Evropës, të cilat do të shfuqizonin pavarësinë.

Ky është Donald Trump-i i Çekisë

Republika e Çekisë duket se do të udhëhiqet tashme nga një një miliarder populist, i.

Navalny nuk do ta njohë rezultatin zgjedhor nëse nuk kandidon për president

Politikani opozitar rus, Aleksei Navalny, ka thënë se ai nuk do ta njohë procesin zgjedhor.