Ndërkombëtare – Lexo.al
VIDEO/ Avioni francez bën manovër të dyshimtë, Italia i vë pas dy ‘gjuajtës’

Momente tensioni në Lombardi dhe në pjesën më të madhe hapësirës veriore të Italisë. Dy.

Ivanov nuk nënshkruan ligjin për gjuhët

Kaluan 8 ditë nga miratimi i Ligjit për Gjuhët në Kuvend por Presidenti Ivanov edhe më tej.

Donald Trump: I çmenduri Joe Biden po bën sikur është i fortë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka bërë edhe një veprim nga ata që tashmë e karakterizojnë..

VIDEO/ Gjyshja harron frenat, shtyp kalimtarët

Ky është momenti i tmerrshëm kur një grua e moshuar humb kontrollin e makinës dhe.

Teodorakis: Dëshirojmë zgjidhje të kontestit me emrin, por me kushte të caktuara

Emër i përbërë për përdorim të përgjithshëm, por edhe fshirje të “frymës agresive ndaj grekëve”.

Harroni fjalëkalimet, të dhënat do t’i mbrojmë në mënyrë tjetër

Prodhimi i telefonave të mençur tashmë kanë vendosur hapjen përmes rrugës së autencitetit biometrik dhe.

Kremlini e cilëson krahasimin e Putinit me Hitlerin “të neveritshëm”

Dmitry Peskov, zëdhënësi i presidentit rus Vladimir Putin, ka thënë se krahasimi i sekretarit të.

Presidenti grek tregon kushtet që duhen plotësuar nga Maqedonia për anëtarësim në NATO dhe BE

Zgjidhja e emrit me garanci të nevojshme për çrrënjosje të irredentizmit dhe revizioni i Kushtetutës.

«Gjykata fantazmë» vonon drejtësinë për viktimat e luftës në Kosovë

Pas vitesh të tëra vonesa, Gjykata e re Speciale në Hagë ende nuk ka filluar.

Tensioni Trump-Jong Un: Zgjidhje eliminimi i armëve bërthamore të Koresë së Veriut, ka qindra raketa me rreze të mesme

Vendimi i papritur i Presidentit Donald Trump për t’u takuar me udhëheqësin e Koresë së.