Ndërkombëtare – Lexo.al
Rama takon Ahmetin në Shkup: Shqipëria e interesuar për stabilitet politik në Maqedoni

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sot me rastin e takimit me kryeministrin.

“Shtet mafioz”, flet djali i gazetares që ekzekutuan me bombë: Pse u vra nëna ime

Djali i gazetares investigative të vrarë dje me nje bombë në makine, pak pasi doli.

Fotolajm/ Rama në Shkup, takohet me deputetin shqiptar Ziadin Sela

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Shkup ku do të.

Bota në prag të luftës? Frikëson diplomati amerikan: Të përgatitemi për më të keqen

Pas kercenimit te radhes nga Koreja e Veriut diplomati amerikan John Sullivan ka theksuar se.

Rama takon Zaevin në Shkup, së shpejti mbledhje e përbashkët e dy qeverive

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev priti mbrëmë në kabinetin e tij kryeministrin shqiptar Edi Rama, i.

BE vendos sanksione të reja kundër Koresë së Veriut

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian miratuan sanksione të reja kundër Koresë së Veriut, për.

“Është venitur shpresa e shqiptarëve tek partitë e tyre nacionale”

Njohësit e çështjeve politike, e konsiderojnë si shqetësues pjesëmarrjen e ulët të votuesve shqiptarë në.

BE e vendosur të ruaj marrëveshjen bërthamore me Iranin

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian mbështesin marrëveshjen bërthamore me Iranin, duke paralajmëruar se kërcënimet.

Vuçiç: Serbia rrezikon të shuhet

Aleksandër Vuçiq, presidenti i Serbisë dhe politikani më i votuar atje, në një intervistë të.

Ekzekutohet në atentat me bombë gazetarja e njohur për zbulimet e saj me “Panama Papers”

Gazetarja Daphne Caruana Galizia, e cila udhëhoqi investigimin e skandalit të njohur si “Panama Papers”.