Sociale – Lexo.al
Skandal në Dropull, bashkia i jep leje gurores në kundërshtim me ligjin

Bashkia e Dropullit jep në shkelje të plotë të ligjit dhe jashtë kompetencave një leje.

Dita e Fëmijëve, Shahini: Shkollat të shërbejnë si qendra komunitare

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, e ftuar në studion e Report TV, zëvendës.

Rama: 300 qendra shëndetësore dhe po kaq shkolla do të rindërtohen

Qeveria ka projektuar një investim në të gjithë zinxhirin e edukimit në bashkinë e Laçit,.

Prindërit në proces divorci, 13-vjeçarja tenton vetëvrasjen

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Tiranë ku një minorene ka tentuar t’i japë fund.

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, Manastirliu: Shërbime sociale për 580 fëmijë në situatë rruge

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, znj. Ogerta.

Homazh për vdekjen e kompozitorit Lalo, Basha: Lamtumirë Maestro!

Mbrëmë u nda nga jeta kompozitori I madh, Aleksandër Lalo, pas një ataku kardiak. Lalo.

FOTOT/ Dita e veçantë e ministres Manastirliu

Ka nisur ndryshe dita sot për Ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Mansatirliu. Në.

Emergjencat civile, Ministrja Xhaçka: FA do të jenë gjithmonë në krah të qytetarëve

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka vizitoi Detashmentin e Mbështetjes Rajonale në Burrel, efektivët e të.

Rreziku nga fruthi, mjekët u bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen

Edhe pse Shqipëria që prej vitit 2003 nuk është prekur nga virusi i fruthit, mjekët.

FOTOT/ Ura Vajgurore, nga rrënimi drejt rilindjes

nvestimet në kuadër të projektit të Rilindjes Urbane e kanë transformuar Urën Vajgurore, e cila.