Sociale – Lexo.al
REPORTAZHI/ Jeta e varfër e banorëve në kufi me tollin e koncesionit Durrës-Kukës

Fshati Truall i Surroit, që lindi nga ndërtimi i autostradës Durrës-Kukës rrezikon të rikthehet në.

Partnerja juaj me Green Card? Hapat që duhet të ndiqni për bashkim familjar

Si mund të përfitohet bashkim familjar në SHBA, kur gruaja ka “Grean Card”? Kësasj pyetjeje.

Një ditë në Shtëpinë e të Moshuarve, ish-oficeri: Dua grua!

Fati ose rrethanat e ndryshme të jetës i ka çuar një pjesë të të moshuarve.

Parashikimi i motit/ Temperaturat priten të kalojnë mbi normalen…

Pjesa më e madhe e Europës, duke përfshirë këtu edhe Europën Juglindore dhe Shqipërinë, do.

Mat/ Klosi: Ulza Eco Park, model i destinacionit të ri turistik

Gjatë një deklarate për shtyp, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, njoftoi se ishte.

FOTOT/ A e dini sa burime turistike ka Shqipëria? Ja rekordet

A e njihni mirë Shqipërinë turistike dhe burimet e saj? Kur themi burimet nënkuptojmë që.

Lotaria Amerikane/ Si duhet të veproni nëse rezultoni i përzgjedhur

Rreth datës 15 Maj, informacioni lidhur me statusin e aplikimeve për llotarisë amerikane (Diversity visa.

Kush studion për mësuesi dhe ka mesataren mbi 9, s’do paguaj tarifë

Zv/ministrja e Arsimit, Besa Shahini ishte e ftuar në studion e Report Tv për dhënë.

“Infermierë për Shqipërinë”, përzgjjidhen vendet e punës sipas renditjes së fituesve

Fituesit e konkursit “Infermierë për Shqipërinë” në qarkun e Tiranës përzgjodhën vendet e punës sipas.

Listës së rimbursueshme i shtohen 36 medikamente, për herë të parë edhe herceptina

Listës së barnave të rimbursueshme për herë të parë i është shtuar Herceptina (forma subcutane),.