Politikë – Lexo.al
“Ne jemi pro Drejtësisë! Drejtësi për këdo. Drejtësi deri në fund. Vetëm me prova, jo me thashetheme gazetash”

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas përfundimit të Mbledhjes.

“Tahiri”, reagon Basha: Ky është narkoshteti

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar me akuzat ndaj Kryeministrit Edi Rama si.

“Tahiri”/ Reagon Rama: Të presim me vullnet të plotë për drejtësi provat

Ka reaguar per here te pare edhe kryeministri Rama pas mbledhjes se keshillit te rregullores.

Tahiri nxjerr gafil prokurorët, nuk përgjigjen dot për akuzat e ngritura ndaj tij

Saimir Tahiri iu ka drejtuar disa pyetje prokurorëve që kërkojnë heqjen e mandatit dhe arrestimin.

Opozita që e quajti Ina Ramën “lavire” sot proteston se po shkelen të drejtat e prokurorëve

Opozita po reagon ne menyre te perseritur kunder pyetjeve qe deputetet socialiste per i bejne.

Berisha shfrenon fantazinë: Rama dorëzohet, është peng i Tahirit

Sali Berisha ka reaguar për mandatin e Saimir Tahirit. Ai thotë se Rama është marrë.

Ndodh në Shqipëri/ Prokurori kërkon arrestimin e Tahirit, nisur nga artikujt e gazetave

Nën drejtimin e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, ka nisur mbledhja e Këshillit të Mandateve në.

Prokurori Hajdarmataj s’di çfarë thotë në Kuvend: Nuk kërkojmë arrestimin e Tahirit (po pas pak ndryshon qëndrim)

Prokuroria e Krimeve të Rënda është treguar konfuz nga kërkesa e saj për të arrestuar.

Basha sulmon Xhafën: Levë e kryeministrit

Kreu i PD-së Lulzim Basha i ka kërkuar dorëheqjen ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe.

Llalla i përgjigjet Xhafajt: Nuk është i qartë, situata është e tensionuar

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka reaguar pas akuzave të ministrit Fatmir Xhafaj, se Prokuroria po përdoret.