Kulturë – Lexo.al
“Kam mllef, po po, kam mllef sepse e di mirë çfarë arti të përsosur na dhuroi Aleksandër Lalo..”

Nga Sidrit Bejleri Sot(dje) në drekë, tek po prisnim të përcillnim trupin e të ndjerit,.

Aleksandër Lalo në intervistën e fundit..

Kompozitori i mirënjohur Aleksandër Lalo u nda nga jeta parakohshëm, në moshën 68-vjeçare. Artisti me.

I madhi Lalo, je i lutur që mos t’i marrësh as Zotit leje, nëse do të shkosh e të bësh drekën

Elton Deda ka reaguar gjithashtu për ndarjen nga jeta të kompozitorit të mirënjohur Aleksandër Lalo..

Shko dhe çlodhu tani! Bëj atje muzikën tënde të madhe të rrallë bashkë me engjëjt që po presin një engjëll tingujsh!

Nga PETRIT RUKA/ Jemi sot këtu për t’u ndarë me një nga shpirtrat më të dashur.

Filmi shqiptar “Dita zë fill”, shpërblehet me çmimin “Golden Sun”

Filmi me regji të Gentian Kocit është shpërblyer me çmimin “Golden Sun”, çmim i cili.

Gjenden në Berlin ditarët e vjedhur të John Lennon

Një person që pëpiqej të shiste ditarë dhe objekte të tjera të vjedhura nga shtëpia.

”Mashtrimi” rikthen në skenën Artan Imamin si regjisor dhe aktor

Vepra “Mashtrimi” ka rikthyer këtë  fundjavë në Teatrin Kombëtar, Artan Imamin. Shkruar nga Anthony Shaffer, .

Parandjenja e Aleksandër Lalos? Çfarë i tha Marina Vjollcës në emision

Ndarja nga jeta e kompozitorit Aleksandër Lalo në moshën 68-vjecare pas një arresti kardiak ishte.

Video e rrallë/ Kur i ndjeri Aleksandër Lalo mësonte të luante në piano nipin të tij të vogël

Mbrëmë u nda nga jeta kompozitori i madh, Aleksandër Lalo, pas një ataku kardiak.  Ai.

Pas Panairit/ Letra e Pezës për të gjithë ata që e pëlqyen dhe ata që heshtën për Sarah-n e tij

I saposhpallur autori më i kërkuar nga blerësit i edicionit të 20-të të Panairit të.