Kulturë – Lexo.al
Ju ka munguar agjenti 007? Ja cili mund të jetë James Bond i ardhshëm!

Ai pati mjaft komente për aktrimin në filmin Dunkirk dhe tashmë Harry Styles është në.

Roland Barthes : Fotografi duhet të sfidojë ligjet e probabilitetit

Njeriu i parë që pa fotografinë e parë (nëse këtu përjashtojmë Niepce-n që e bëri).

Sytë tek ‘Oda’/ Ja ç’po ndodh në eventin gjigant për të cilin po flasin të gjithë

Pritjes i ka ardhur fundi dhe tashmë, mbrëmja gala e shumëpërfolur e titulluar “Oda”, e.

Ngacmimet seksuale në kinemanë shqiptare/ Tinka Kurti: Jo, askush s’guxonte, flas për vete!

Prej disa kohësh në botën e kinematografisë janë shtuar në masë akuzat për ngacmim seksual.

Libri i Velos: Spaçi nuk ishte ajo që iu thonë, ishte një çmendinë

Maks Velo ka bërë një libër për vitet e kaluara në burg. Libri titullohet “Përkthyesi”.

Vazhdojnë skandalet/ Aktori Michael Douglas akuzohet nga gazetarja për ngacmim seksual

Hollivudi po tronditet dita ditës nga skandalet e shumta seksuale. Pas dhjetëra aktorëve, regjisorëve e.

Ligji për Trashëgiminë, Kumbaro: Do të shmangim gabimet në rijetëzimin e monumenteve

Pas një periudhe disavjeçare debatesh dhe përplasjesh mes Ministrisë dhe palëve të interesuara, më në.

Shndërrimi në qendër graviteti i Galerisë Kombëtare të Arteve

Shndërrimi në qendër graviteti i Galerisë Kombëtare të Arteve të Shqipërisë është vizioni i drejtorit.

Moikom Zeqo i dhuron 100 libra bibliotekës “Musine Kokalari” në Tiranë

Arkeologu dhe krijuesi letrar, ‘mjeshtri i madh’ Moikom Zeqo i ka dhuruar rreth 100 libra,.

Ekspozita për Skënderbeun me vepra e antikuarë të rrallë

Një ekspozitë madhështore me dokumente, piktura dhe relike të rralla për Heroin tonë Kombëtar Skënderbeun.