Ekonomi – Lexo.al
Gjiknuri tek Albcontrol, 6 mln USD të investuara në 4 vjet për sigurinë ajrore

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri inspektoi sot investimet e kryera në shoqërinë e.

Lajmi i mirë për liqenin e Prespës, nis rivitalizimi i plotë

Një fond prej 3,5 milionë eurosh do të përdoret nga qeveria për rivitalizimin e plotë.

Sezoni turistik/ Të huajt sollën 1.3 mld euro në Shqipëri, kurse shqiptarët lanë 1 mld euro jashtë

Sipas të dhënave të bilancit të pagesave të Bankës së Shqipërisë, të ardhurat nga udhëtimet.

Konferenca, 13 vjet eksperiencë në politikën e konkurrencës

Sot në Hotel Tirana International, u zhvillua Konferenca Ndërkombëtare me temë: “13 vjet eksperiencë në.

Leku forcohet përkundrejt të gjitha valutave

Euro ka hyrë në trajektoren rënëse. Monedha e përbashkët ka vijuar të nënçmohet përkundrejt monedhës.

Llogaritë e bëra keq nga ministri i LSI, 73 mln USD më shume se projektimi vetëm për një segment

Vetëm segmenti i parë i rrugës Tiranë – Elbasan ka kushtuar 75 milion dollarë më.

Ministri Gjiknuri shfuqizon licencat për 80 linja autobusësh, pritet udhëzimi i ri

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, ka shfuqizuar licencat për 80 linja autobusësh, duke.

Qeveria dhe BSH informacion emigrantëve mbi mundësitë e investimeve në vendlindje

Për Shqipërinë, dërgesat e shqiptarëve që jetojnë jashtë atdheut (remitancat), përfaqësojnë një burim të qëndrueshëm.

Antiinformaliteti/ Mbyllen 541 bizneseve, falen 17 mln lekë detyrime

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar përfundimin e javës së nëntë të aksionit anti.

”National Geographic” rendit Shqipërinë mes 21 destinacioneve më të famshme turistike për 2018

Revista e njohur ”National Geographic” (NG), në seksionin e saj të udhëtimeve rendit vendet më tërheqëse.