Aktualitet – Page 3 – Lexo.al
Kontrata e re e PD? “Të përjashtuarit” me statut të ri, dorëzohet këtë javë

Organigrama e re e Partisë Demokratike, ende e pamiratuar, shoqërohet nga një projekt-statut i ri,.

Reforma zgjedhore, ekspertët kërkojnë “veting financiar” për partitë politike

Në kohën që politika ka nisur sërish një reformë zgjedhore, vëzhguesit e proceseve elektorale në.

Gafa e Bashës me prokurorin Anton Martini

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka bërë.

Publikohet ‘Meteor’, kënga që bashkoi Ajola Xoxën dhe Miriam Canin

Pasi ishte përfolur shumë kënga e re, Miriam Cani ka publikuar sot videoklipin e saj..

Durrës, 2 të moshuar lidhen e grabiten nga persona me maska

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në.

Prindërit në proces divorci, 13-vjeçarja tenton vetëvrasjen

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Tiranë ku një minorene ka tentuar t’i japë fund.

Hahn: Ligji për gjuhët nuk është prioritet

Eurokomisari për Zgjerim, Johannes Hahn vlerëson se ligji për gjuhët është kërkesë tejet e arsyeshme,.

Zbardhet debati, propozimi i Tritanit për kanabisin, “trazon” mbledhjen e grupit

Propozimi i Tritan Shehut për të amnistuar kultivuesit e thjeshtë të kabanisit gjeti të papërgatitur.

Historia e vërtetë e luftës ndaj drogës dhe krimit në Shqipëri

Nga Edi RAMA/ Unë jam i vetëdijshëm se, nëse përmend Shqipërinë, disa njerëzve u shkon.

Meta me Xhaferin: Kontribuoni për bashkëjetesën politike

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Maqedonisë, u.