Aktualitet – Page 2 – Lexo.al
Meta-Buquicchio: Komisioni i Venecias kontribut për konsensusin dhe reformën në drejtësi

Presidenti i Republikës Ilir Meta, priti sot në një takim Z.Gianni Buquicchio, President i Komisioni.

Tahiri nxjerr gafil prokurorët, nuk përgjigjen dot për akuzat e ngritura ndaj tij

Saimir Tahiri iu ka drejtuar disa pyetje prokurorëve që kërkojnë heqjen e mandatit dhe arrestimin.

Lotaria/ Ambasada Amerikane jep tjetër njoftim të rëndësishëm

Ambasada Amerikane njofton se periudha e re e rregjistimit të llotarisë për vitin 2019 është.

Opozita që e quajti Ina Ramën “lavire” sot proteston se po shkelen të drejtat e prokurorëve

Opozita po reagon ne menyre te perseritur kunder pyetjeve qe deputetet socialiste per i bejne.

Deklaratat e Greqisë, reagon MEPJ e Shqipërisë: Gjuhë provokuese dhe ndërhyrje e paprecedentë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë dëshiron të shprehë indinjatën.

Saimir Tahiri nuk është në hetim nga autoritetet italiane

Saimir Tahiri nuk është në hetim nga autoritetet italiane. Elizabeta Imeraj, deklaroi se Tahiri nuk.

Standarti i dyfishtë i Prokurorisë/ Berisha pranon: “Lazarati, vendim politik”. Asnjë hetim ndaj tij!

Ditën e sotme, Prokurori Besim Hajdarmataj deklaroi në Komisionin e Mandateve në Kuvend se kërkesa.

Zbardhen detajet/ Kush është treshja e prokurorëve që kërkon arrestimin e Tahirit, zbulohen lidhjet e forta me familjen Berisha

Detaje të forta vijnë nga treshja e Prokurorëve që i kërkon Këshillit të Mandateve të.

VIDEO/ Debati në Këshillin e Mandateve, Tahiri i jep vetes 5 minuta pushim

Ndërsa Këshilli i Mandateve dhe Imuniteteve vijon seancën për shqyrtimin e kërkesës së Prokurorisë për.

Berisha shfrenon fantazinë: Rama dorëzohet, është peng i Tahirit

Sali Berisha ka reaguar për mandatin e Saimir Tahirit. Ai thotë se Rama është marrë.