Aktualitet – Lexo.al
Kërcënohet aktivisti: “Je demokrat, sulmo qeverinë! Mos e kruaj me këto emra…”

“Ja ku ka përfunduar PD-ja e Lulushit. Çiliminjt e Salijanit janë venë në lëvizje”, kështu.

Lajmet e rreme sfida më e re e lirisë së medias

Nga Bernd Borchardt/ Jam i nderuar të flas në Forumin e Zhvillimit të Medias. Presim.

Çelja e negociatave, Shqipëria vlerësohet në Bruksel për reformat

Shqipëria ka bërë hapa të rëndësishëm përpara në proçesin e reformave që lidhen me çeljen.

NATO i zgjat mandatin Stoltenbergut, si sekretar i përgjithshëm i aleancës perëndimore

Aleatët e NATO-s i zgjatën mandatin Jens Stolenbergut si sekretar i përgjithshëm i aleancës perëndimore.

UNICEF: 400 mijë fëmijë rrezikojnë jetën nga kequshqyerja

UNICEF lëshoi një këmbanë alarmi sot për situatën në Republikën Demokratike të Kongos, ku 400.

Lulzim Basha, lideri “i shtirur” që degradoi PD –në/ Strukturat në rrethe “masakrojnë” kryetarin për gabimet fatale, kërkojnë dorëheqjen

Mitingjet e Partisë Demokratike, kanë degraduar jo vetëm në qendër por edhe në rrethe. Demotivimi.

Nderim me medaljen e Mirënjohjes së Kryeministrit për Sabri Vlingën, mbështetje familjes

Kryeministri i vendit zoti Edi Rama ka pritur sot në kryeministri, familjen e specialistit të.

Zyrtarizohet kandidatura e katërt për Prokuror të përkohshëm, 3 orë para mbylljes së aplikimeve

Kur kanë mbetur dhe tre orë deri në mbyllje të afatit të aplikimit për postin.

Çfarë përmban memorandumi i nënshkruar sot nga Italia e Shqipëria

Shqipëria dhe Italia kanë nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi në fushën e drejtësisë, i cili.

Shqipëria merr vlerësime maksimale në Bruksel, Bushati: Vendi ka bërë progres në proçesin e reformave

Shefi i diplomacisë Shqiptare Ditmir Bushati ndodhet në Bruksel duke marrë pjesë në takimin me.