Lajme – Lexo.al
Saimir Tahiri tallet me Berishën: A pranon të punosh si kameraman për synetlliqe

Saimir Tahiri ka qenë i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”. Me këtë rast, ai.

Reforma në Shëndetësi, Mesi: Procesi drejt orientimit të qytetarëve

Zv/Kryeministrja, Senida Mesi dhe Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, zhvilluan sot një takim në tryezë publike për.

Basha si Xi Jinping, me mandat të përjetshëm

Nga Artur Ajazi Statutet e Lulzimit, do të mbahen mend gjatë, për ata që do.

Komiteti Ekonomik dhe Social i BE-së mbështet hapjen e negociatave për Ballkanin Perëndimor

Mbështetja e sigurisë të Ballkanit Perëndimor ndihmon në zhvillimin dhe  ecurinë e reformimit të këtij.

Pasi “sabotoi” mbledhjen e Këshillin Kombëtar të PD, Sali Berisha sfidon Bashën në një status….

Ish-kryeministri Sali Berisha vendosi sot të mos shkonte në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD.

‘Politika të ndjekë modelin e harmonisë fetare për integrimin e vendit në BE’

Komunitetet fetare të pranishme në Shqipëri përshëndesin rekomandimin për hapjen e negociatave me BE dhe.

ANALIZA/ Zbehja e shtëpisë sunduese Castro në Kubë

Jepini Castro-ve të Kubës ndonjë meritë. Ata nuk janë aq të neveritshëm sa Kim-s e.

‘Përplasje’ në PD/ Mezini: Basha e vrau fjalën e lirë, e ktheu në votim

Gjatë një deklarate për medien, Valbona Mezini, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD-së, foli lidhur.

‘Lufta’ me grabitësit në Fier, pensionisti falenderon Xhafajn: Jam gjallë falë policisë

Minella Muçi, eshte pensionisti nga Fieri qe u tentua te grabitej disa dite me pare.

U nisën për shkollë por nuk u kthyen më, zhduken 2 fëmijët shqiptarë në Gjermani

Dy fëmijë shqiptarë në Gjermani rezultojnë të zhdukur që prej ditës së enjte më 19.