Lajme – Lexo.al
“Kam mllef, po po, kam mllef sepse e di mirë çfarë arti të përsosur na dhuroi Aleksandër Lalo..”

Nga Sidrit Bejleri Sot(dje) në drekë, tek po prisnim të përcillnim trupin e të ndjerit,.

Pa rregulla sigurie, gjobë 14 subjekteve që tregtojnë gaz

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial ka gjobitur 14 subjekte të tregtimit me shumicë dhe pakicë.

Njihuni me 23-vjeçaren nga Kosova, komandante e 70 femrave shqiptare në ISIS

Rreth 2 200 femra dyshohet se janë pjesë e organizatës së ISIS, prej të cilave.

Tatimet: Si të përfitoni kriteret e statusit “eksportues me risk zero”

Administrata tatimore informoi subjektet që i nënshtrohen regjimit të përpunimit aktiv se si mund të.

Thertoret ilegale jashtë cdo lloj kriteri sigurie, AKU bllokon qindra pika në të gjithë vendin

Pas thertoreve, AKU ndërhyn dhe në dyqane, shtëpi e oborre, për parandalimin e therjes ilegale.

Gjiknuri në Podgoricë: Nis puna për fizibilitetin e autostradës Adriatiko-Joniane

Gjatë vizitës zyrtare në Podgoricë, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi bisedime bilaterale.

Aleksandër Lalo në intervistën e fundit..

Kompozitori i mirënjohur Aleksandër Lalo u nda nga jeta parakohshëm, në moshën 68-vjeçare. Artisti me.

Replikë/ Vincent, gazetari dhe shërbëtori nuk janë e njëjta gjë!

Nga Endrit Papadhimitri/ Drejtuar Vincent Triest. Nuk të njoh personalisht dhe nuk kisha ndërmend fare.

Ambasadorja e Shqipërisë në BE, Suela Janina: Shpresa të mëdha për hapjen e negocitave.

Nuk besoj se ndonjë vend mund të vendos veton. Nuk ka asnjë nismë për vendosjen.

“Ju na keni poshtëruar”, ish-i përndjekuri debaton me Alibeajn

Ish-të përndjekurit politikë dhe përfaqësues të Partisë Demokratike janë bërë pjesë e një debati në.