Kryesoret – Lexo.al
Super afera e “CEZ”/ Taulant Balla dhe Romeo Kara kërkesë në Gjykatë: Të mos pushohet hetimi!

Ish-juristi i OSHEE, Romeo Kara dhe ish-kreu i komisionit hetimor për skandalin e CEZ, Taulant Balla janë paraqitur.

Video/ Noka sjellje prej harbuti dhe fjalor rruge ndaj Felajt: I keni futur gishtin …

Deputeti i PD Flamur Noka ka degjeneruar në sjellje harbute dhe fjalor rruge në mbledhjen.

Media e Brukselit: Në fillim të 2018-s çelen negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë

Shqipëria do të hapë shumë shpejt negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Europian. Këtë mesazh ka.

Shorti i Ligës së Kampionëve/ Reali përballë Paris SG, Chelsea në sfidë me Barcelonën. Ja të gjitha përballjet

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për fazën e 1/16 ose siç quhet ndryshe.

Vasili sulmon ambasadorët: Ligjet copa-copa nga suflerët e Ramës që s’flasin shqip

Numri dy i LSI-së ka vijuar sulmet ndaj qeverisë dhe trupës diplomatike. Përmes një statusi.

Bujqësi/ Zbulohen skemat e reja subvencionuese, 113 mln euro mbështetje direkte për fermerët

Për të gjithë fermerët që do të synojnë të zgjerojnë aktivitetin e tyre duke përfituar.

Papa Françesku u referohet edhe përmbytjeve në Shqipëri lidhur me rrezikun e ngrohjes globale

Papa Françesku theksoi dje edhe një herë rreziqet që vijnë nga ngrohja globale duke iu.

Kryeprokurori/ Rama apel Bashës: Merr përgjegjësi, konsensusi i shërben interesit kombëtar

“I lutem shumë Lulzim Bashës, ta dëgjojë këtë mesazh dhe të marrë përgjegjësinë e opozitës.

Arabët i kundërpërgjigjen Donald Trump, kërkojnë njohjen e Palestinës si shtet

Pas vendimit të presidentit të SHBA, Trump, për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit,.

A po afrohet Lufta e Tretë Botërore?

Japonia do të organizojë të hënën dhe të martën me forcat amerikane dhe koreano-jugore manovra.