Kryesoret – Lexo.al
ANALIZA/ Soros është një kampion i demokracisë, por atij i duhet ndidhmë!

Nëse një person duhet të gjykohet nga armiqtë e tij, George Soros mund të ndihet.

“Tahiri”/Burimet: Ja c’thonë provat “sekrete” të prokurorëve në seancën e mbyllur

‘Shqiptarja.com’ ka mundur të sigurojë disa prej deklarimeve të tre prokurorëve të Prokurorisë së Krimeve.

Basha vazhdon sulmet: Rama tregoi se është në krah të Saimir Tahirit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pak pas shtyrjes së mbledhjes së Këshillit.

“Tahiri”/ PD kalon çdo limit, akuzon edhe drejtësinë italiane

Në të njëjtën linjë me Sali Berishën ka qenë edhe anëtari i Komisionit të Mandateve,.

“Nuk keni parë gjë akoma. Bëni durim, siç po bëj unë”

Deputet Saimir Tahiri ka folur në përfundimt të mbledhjes së Komisionit të Mandateve. Në fjalën.

“TAHIRI”/ Caktohet nesër në orën 10:00 mbledhja e Këshillit të Mandateve, pas kërkesës së mbrojtjes

Pas zhvillimit të mbledhjes me dyer të mbyllura nga Këshilli i Mandateve, ku prokuroria paraqiti.

Ministri Xhafaj: Një lajm i shumë pritur nga ambasadori amerikan, së shpejti vijnë në MB ekspertët e FBI

Ministri i Brendshëm Fatimir Xhafaj ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin amerikan Donald Lu..

“Tahiri”/ Reagon Rama: Të presim me vullnet të plotë për drejtësi provat

Ka reaguar per here te pare edhe kryeministri Rama pas mbledhjes se keshillit te rregullores.

SKANDALI/ Prokuroria kërkon arrestimin e Saimir Tahirit, për një akuzë që e ka pushuar vetë dhe e ka shpallur të pafajshëm Tahirin

Prova më e fortë e Prokurorisë, e cila kërkon arrestimin e Saimir Tahirit, është përdorimi.

Zbardhen detajet/ Kush është treshja e prokurorëve që kërkon arrestimin e Tahirit, zbulohen lidhjet e forta me familjen Berisha

Detaje të forta vijnë nga treshja e Prokurorëve që i kërkon Këshillit të Mandateve të.