Kosova – Lexo.al
Delawie: Bota po ndryshon dhe Kosova duhet të ndryshojë me të

Ambasadori amerikan Greg Delawie, në një intervistë për median serbe ka folur për zgjedhjet lokale në.

“Serbia po luan me dy karta, ja pse Kosova është humbëse nga dialogu”

Që nga fillimi i diskutimi të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, vendi ynë ka qenë.

Thaçi: Kosova ka dëshmuar se di të organizojë zgjedhje të lira e demokratike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot shefin e Misionit Vëzhgues të BE-së për zgjedhjet.

Putin: Me Kosovën, BE frymëzoi aspiratat separatiste në Evropë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi se vendet anëtare të BE-së, me mbështetjen për Kosovën,.

Veseli: Ushtria, çështje muajsh – po presim dritën e gjelbër nga SHBA-të

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka.

Pas dështimit të parë, nesër pritet dekretimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë

Drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq ka thënë se pala serbe nesër do të.

Haradinaj reagon ndaj deklaratave të Beogradit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka reaguar Beogradit, pas thirrjeve të këtyre të fundit.

Behgjet Pacolli prezanton projektin për Prishtinën moderne

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka prezantuar projektin për shndërrimin e Prishtinës në një qytet.

Haradinaj: Bjeshkët e Deçanit janë tonat deri në Çakorr

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës AAK sot përmbylli fushatën zgjedhore për zgjedhjet lokale në Deçan.

Veteranët paralajmërojnë Qeverinë: Presim vetëm deri më 7 nëntor, pastaj bllokojmë vendin

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë dërguar një paralajmërim tek institucionet e Kosovës, se.