Kosova – Lexo.al
Lideri i NISMA-s, Fatmir Limaj nuk merr meritat, i falënderon të gjithë për Demarkacionin

Lideri i NISMA-s, Fatmir Limaj nuk i ka lënë asnjë meritë vetes për arritjen e.

Kosovë/ Arrihet marrëveshja për ratifikimin e Demarkacionit

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka konfirmuar se kanë arritur marrëveshje për Shënimin e Kufirit.

“Katër skenarët e mundshëm për Kosovën”

Kompromisi për Kosovën është i mundur vetëm përmes një marrëveshje të drejtpërdrejtë midis Beogradit dhe.

Cila është zgjidhja për Demarkacionin, sipas shoqërisë civile?

Shënjimi i vijës kufitare me Malin e Zi, vazhdon të jetë një nga temat kryesorë.

Zbulohet trajneri i ri i Kosovës, tre vjet i papunë për shkak të Shqipërisë

Bernard Shaland do të jetë trajneri i ri i përfaqësueses së Kosovës. Lajmi është shpërndarë.

Hashim Thaçi dekoron edhe Edita Tahirin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vazhdën e dhënies së dekoratave për jubilar të dhjetëvjetorit.

Delawie vazhdon me mesazhe për deputetët: Mendoni për qytetarët, ratifikojeni Demarkacionin

Ambasadori amerikan në Kosovës, Greg Delawie po vazhdon të dërgojë mesazhe te deputetët që ta.

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, Mogherini dhe Hahn do shkojnë në Kosovë

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së,.

Albin Kurti qëllohet me vezë në Kuvend

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti është gjuajtur me vezë derisa hynte në ndërtesën e Kuvendit..

Haradinaj u kthehet deputetëve: Po lini pa viza qytetarët, turp!

Kuvendi i Kosovës mban sot seancën e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin me.