Këndvështrim – Lexo.al
Opozitë me duar në xhepa

Nga Flogert MUÇA/ Akademiku Rexhep Qosja  para se Edi Rama të vinte në pushtet i.

Gazetarët që shajnë e akuzojnë veten, përballë Ramës

Nga Flogert MUÇA/ Prej muajsh ose ndoshta prej një viti, vazhdon të jetë në vëmendje.

Bisedimet e Kretës/ Kotzias-Bushati dhe një dordolec historik në mes

Nga Skënder Minxhozi/ Ministrat e jashtëm të Greqisë dhe Shqipërisë po takohen në ishullin e.

Lufta kundër krimit dhe gabimi taktik i opozitës

Nga Flogert Muça/ Debati për krimin dhe luftën ndaj tij ka qenë historikisht në të.

Ja si Tirana po bashkon shqiptarët në të gjithë trevat tona

“Deklarata e Tiranës”, një dokument historik që për herë të parë në 20 vjet unifikoi.

Ikja e Visho Ajazit/ Rama-SHBA zënë “gafil” Metën e opozitën?!

“Kur kryeministri nuk punon dot me kreun e shërbimit, presidenti ka detyrë të veprojë”, kështu.

Media dhe Kazan / ‘Plas bomba, as s’mund ta imagjinoni ç’ka ndodhur’

Nga Carlo Bollino* Mediat shqiptare janë kthyer në qendër të debatit publik pasi kryeministri i.

Sot ishte një ditë e zezë … për Prokurorinë

Nga Flogert Muça/ Është mbyllur sot në sallën e Kuvendit Saga e gjyqit politik që.

Edhe njëherë, “fajin” e ka Vetting-u!

Nga Flogert Muça/ Çështja “Tahiri” e cila nuk u kthye dot në “Dosje” nga paaftësia.

Prokuroria përballë Ruçit dhe Berishës

Nga Flogert Muça/ Procesi  në Këshillin e Mandateve dhe Rregullores, të mbledhur dje dhe sot.