Opinione – Lexo.al
ANALIZA/ Media satelite e Rusisë, në qendër të historive më të mëdha të lajmeve të rreme

Nga Cristina Lopez G./ Pavarësisht nëse ishin lajme të rreme rozë rreth familjes mbretërore Britanike.

Historia e vërtetë e luftës ndaj drogës dhe krimit në Shqipëri

Nga Edi RAMA/ Unë jam i vetëdijshëm se, nëse përmend Shqipërinë, disa njerëzve u shkon.

Mbi “të fortin” e kronikës sonë gazetareske

Namir Lapardhaja Sa herë që policia bën ndonjë goditje apo arrestim, media jonë, televizionet, gazetat,.

“Faktet e reja” që po mbushin dosjen “Tahiri”

Nga Mero Baze* Saimir Tahiri ka rikthyer vemendjen e shtypit ndaj tij për shkak të.

Kriza katalanase: A ishin ‘lajmet e rreme’ ruse ato që nxitën ngjarjet?

Nga Ellis Palmer/ Qeveria spanjolle ka akuzuar Rusinë për përhapjen e dezinformatave rreth krizës në.

Të qeshësh me vdekjen… deri në vdekje!

Nga Anri Bala* A ju ka vajtur ndonjëherë ndërmend, se një ditë do të shikonit.

Pse kemi një institucion futbolli “Diktatorial” ?

Nga Ensi Hoxha/ Në çdo kampionat futbolli në botë ka problemet e veta, por në.

“Forca e ligjit” mbi çdo kompani që mashtron për pagesat dhe sigurimet e punonjësve!

Nga Edi Rama – KOMUNIKIMI JAVOR – 19 NËNTOR E kemi bërë të ditur publikisht.

Bleona Qer‎eti, urgjent kërkoi falje kurvëllëkut!

Nga Bledi Mane* Tre arsye të forta kisha, ndaj ia krijova vetes kete aventure moshë. Doja.

Në kurthin e përjetshëm të delegjitimimit

Nga Skënder Minxhozi/ “Ti je vrasës”, “Ti je i droguar, trafikant hashashi”, “Ti grabit paratë.