Opinione – Lexo.al
Lajmet e rreme sfida më e re e lirisë së medias

Nga Bernd Borchardt/ Jam i nderuar të flas në Forumin e Zhvillimit të Medias. Presim.

10 sfidat e kryeprokurorit të ri dhe 10 këshilla se ç‘duhet të bëjë

Nga Roland Qafoku Të gjitha gjasat janë që, brenda dhjetorit, Shqipëria të ketë Prokurorin e.

Njeriu që nuk e shpëtoi botën

Një princ saudit është zbuluar se është blerësi i tablosë “Salvator Mundi” të Leonardo da.

Nastradini i ka hipur gomarit mbrapsht, PD-ja ime, kurrë mos qofsh si sot

Nga Valbona Mezini Sot ne Partinë Demokratike si asnjëherë më parë ka dy qasje sjelljesh..

Debati për datën, Aleksandër Meksi: Më 12 dhjetor ’90 u themelua PD, mbetet një ditë e shënuar. Historia s’ndryshohet as i vjen kujt prapa

Ish themeluesi, ish anëtari i forumeve më të larta të PD dhe ish kryeministër i.

“Jeta e fshehtë e Fan Nolit, vdiq beqar por në jetë dashuroi 7 gra”

Shkrimtari dhe studiuesi shqiptar, Nasho Jorgaqi në një intervistë për emisionin “Debati në Channel One”.

Një Parti Demokratike, fiks si 27 vite më parë…

Nga Ardit Rada Ky 11 Dhjetor ka qenë i pesti që Partia Demokratike feston themelimin.

ANALIZA/ Dikush duhet të shpëtojë Trump nga vendimet e tij katastrofike

Nga Jackson Diehl/ Presidenti Trump trashëgoi një Lindje të Mesme të tronditur nga kriza dhe.

Si po shkatërron korrupsioni i Berishës, një koorporatë amerikane?

Nga Mero Baze Po përpiqem të shpjegoj thjesht, se si korrupsioni i njerëzve të Berishës.

Dy dilemat për Kryeprokurorin

Nga Anri Bala/ Mirë me Llallë… e mirë pa Llallë! A e dini pse? Sepse.