Ide – Lexo.al
Lul e Petrit, ju lutem lexoni! Pastaj logjikoni, Mos mashtroni!

Nga Erion Braçe/ I degjova edhe nje here, te dy udheheqesit e opozites, edhe Lulezimin,.

Universitetet, reforma që rezultoi më “zvicerania” në shtetin shqiptar

Ylli Pata/ Ka nisur sot Viti Akademik 2017-2017 pa asnjë tension dhe krejt i qetë..

“Lul, nuk po mbron të vegjlit, po ju shërben oligarkëve që ka krijuar evazioni i madh me të vegjlit e tyre”

I ashpër ka qenë reagimi i deputetit të PS-së, Erion Braçe lidhur me takimin e.

“Tradhtar, kusar, do të hakmerrem”: Letra e kapiten Xhavellas drejtuar Ali Pashë Tepelenës

Nga Aurenc Bebja Në librin “Voyage en Grèce, fait dans les années 1803 et 1804,.

A do të kthehen 230.000 demokratët e larguar?

Nga Ben Andoni Lajmi i keq është se PD-ja me këtë resurs njerëzor që posedon.

Ne punojmë në minimo!

Ta marri dreqi cdo gje e kemi minimale, sikur jetojme me serume. Votimet? Me liste.

Hetimi i Krimeve të Rënda ekspozon rolin e policisë në kultivimin e parcelave të kanabisit në Vlorë

Hetimi i një grupi të strukturuar në kultivimin e kanabisit në qarkun e Vlorës gjatë.

Përse Europa na largohet?

Nga Ilir Yzeiri/ Ka disa ngjarje që lanë gjurmë javën që shkoi, por ajo që.

Statuti si alibi e Lulzim Bashës për shpëtim

Përplasjet e forta në Partinë Demokratike, të cilat erdhën pas humbjes së zgjedhjeve të 25.

Një aleancë, që po përpiqet ta ngjizin “bandat”

Nga Mero Baze/ Në debatin e stisur rreth ndikimit të “bandave” në rezultatin e zgjedhjeve.