Arta Marku flet për herë të parë në “RealStory” të enjtën – Lexo.al

Arta Marku flet për herë të parë në “RealStory” të enjtën

Arta Marku ka zgjedhur emisionin “RealStory” të Sokol Ballës, për të folur për herë të parë publikisht nga një studio televizive.

Kryeprokurorja do të flasë në “RealStory” të enjtën për shumë çështje sensitive, ndërsa kjo është intervista e parë në një studio televizive që pas zgjedhjes së saj në krye të organit të akuzës.

Tre muaj pas zgjedhjes së saj, Arta Marku do të flasë mbi karrierën e saj dhe si e përjetoi ajo ditën e 18 dhjetorit kur u zgjodh kryeprokurore në një situatë të pazakontë mes tymueseve të hedhura nga opozita dhe bllokimit të foltores, shkruan javanews

Arta Marku do të pyetet nëse do të hetojë Adriatik Llallën pas shpalljes non grata nga SHBA.

Cilët janë peshqit e mëdhenj që pritet të bien në rrjetën e prokurorisë dhe drejtësisë, do jetë një tjetër temë që do të diskutohet me kryeprokuroren.P.S